Oportunități

Anunt angajare - Logischool

Coordonator pentru centrul Logiscool Brăila

Coordonatorul școlii este locat în Brăila sau Galați și administrează  centrul Logiscool Brăila. Operațiunile includ înregistrări la cursuri, acordarea de suport părinților, copiilor și instructorilor. Este reprezentantul școlii în relația cu partenerii companiei:

 Cerințe:
  • Experiență lucru în echipă;
  • Abilități de comunicare excelente și atitudine pozitivă;
  • Organizare foarte bună;
  • Dorința de implicare, de a învăța în mod constant și de a-i ajuta pe ceilalți (colegi, părinți, elevi);
  • Empatie;
  • Răbdare;
  • Cunoașterea limbii engleze - nivel avansat (obligatoriu);
  • Cunoștințe foarte bune de Word, Excel, folosire email, platforme operaționale (obligatoriu).

Responsabilități
  • Supervizare și confirmare înscrieri cursuri semestriale și cursuri de vară Logiscool;
  • Menținerea legăturii apropiate cu elevii și părinții referitor la evoluție etc.;
  • Implicare în procesul de recrutare la nivel de școală;
  • Implicare în diverse evenimente ce își propun promovarea imaginii Logiscool, atât în interiorul, cât și în afara sediului;
  • Parcurgerea, înțelegerea și cunoașterea proceselor interne Logiscool;
  • Contactarea și menținerea relațiilor cu reprezentanții școlilor din zonă;
  • Susținere de prezentări de tip Open Days pentru părinți și elevi; contractele cu furnizorii (ex: apă, fructe, telefonie, pază etc.) și diverse achiziții;
  • Se ocupă de documentele administrative;
  • Verifică și menține ordinea și curățenia zilnică în spațiul școlii.
Program full-time, după-amiaza și seara (atunci sunt cursurile) aproximativ de la 13.30 la 20:00 de luni până vineri si sâmbătă 9:00-13:00 (sunt cursuri și sâmbăta). În timpul vacanțelor școlare programul este luni-vineri aproximativ 09.00 -13.00, în funcție de programul cursurilor/taberelor urbane.